09.10.2019 Kolmapäev

Töötamine kodukontoris – kes tagab ohutuse?

Oma elukohas töötava isiku tegevuse üle puudub tööandjal täielik kontroll, seetõttu sõltub vastutuse jaotus suuresti töötaja enda käitumisest.
Keijo Lindeberg, vandeadvokaat, juhtivpartner ja Evelina Šegai, jurist, Advokaadibüroo LINDEBERG
Keijo Lindeberg, vandeadvokaat, juhtivpartner ja Evelina Šegai, jurist, Advokaadibüroo LINDEBERG Foto: erakogu

Ilmselt on iga töötaja teadlik tööandja kohustusest tagada tema jaoks töötervishoiu ja tööohutuse nõuetele vastavad töötingimused. Samuti sellest, et töötaja ise on kohustatud täitma tööandja korraldusi ja hoiduma tegudest, mis kahjustavad tema või teiste isikute elu ja tervist. Eeltoodu on töölepinguseaduses sätestatud üldiste tingimustena. Konkreetsemalt reguleerimata on aga olukord, kus töötajad täidavad töökohustusi väljaspool tööruume kaugtööna. Kus paikneb sellistes olukordades vastutuse piir? Kas tööandja vabaneb töötervishoiu ja tööohutuse nõuete täitmise kohustusest?

Ühine eesmärk

Tänapäeval on üha rohkem levinud kodukontori kontseptsioon, mille puhul tööandja ja töötaja kokkuleppe kohaselt täidab töötaja oma kohustusi enda elukohas. Kui töötaja peamine...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

TRK 2021 300x255 ee new 2021

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes