05.10.2021 Teisipäev

Tööstussektori lähitulevik paistab helge

Tööstuse osakaal on Eesti majanduses aasta-aastalt järjepidevalt kahanenud. 2019. aastal andis töötlev tööstus koos mäe- ja energiatööstusega 16 protsenti riigi kogutoodangust, mida oli kolm protsendipunkti vähem kui kümmekond aastat tagasi.

Kristo Aab, majandusanalüütik, LHV Pank
Kristo Aab, majandusanalüütik, LHV Pank Foto: erakogu

Täpselt samasugune trend leidis aset ka käesoleva sajandi esimesel kümnendil, kui tööstussektori osakaal majanduses langes aastatuhande alguses 20 protsendi juurest suure majandusbuumi lõpuks 17 protsendini. Möödunud aastal sama trend jätkus, tööstuse osakaal majanduses vähenes veelgi, kuid see oli tingitud juba koroonakriisist ja selle iseärasustest.

Selline struktuurne muutus majanduses peegeldab ühiskonna arengut, sest paremale elujärjele jõudes peetakse üha rohkem lugu mugavusteenustest. Loomulikult kasvab koos elatustaseme tõusuga ka nõudlus tööstuskaupade, energia ja muu sellise järele, kuid mingist hetkest tekib füüsiliste toodete suhtes teatud küllastatus ning ühiskonnas hakkab...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!