23.11.2021 Teisipäev

Seitse soovitust kohtusse pöördumisel

Igaühel on põhiseadusest tulenev õigus pöörduda oma õiguste kaitseks kohtu poole. See hõlmab muu hulgas põhiseadusega kaitstud võimalust nõuda enda õiguste rikkumise korral kahju hüvitamist või lepingurikkumise puhul kokkulepitud tasu ja viiviste maksmist.

Evelin Prunt, vandeadvokaat, advokaadibüroo Walless
Evelin Prunt, vandeadvokaat, advokaadibüroo Walless Foto: erakogu

Enne kohtutee alustamist tuleb aga alati kaaluda, kas võlgnevuse sissenõudmiseks on kohtusse pöördumine üldse sobivaim viis.

Enamlevinud probleem, millega kohtus kokku puututakse, on see, et enne erimeelsuste tekkimist on tehtud kõik kokkulepped suuliselt, mida kohtumenetluses on äärmiselt keeruline tõendada, eriti kui suuline kokkulepe puudutab pooltevahelise lepingu põhilisi küsimusi, näiteks muudatusi töö mahus, kokkulepitud tähtaegade või tasu muutmist. Õiglusele lootvate inimeste kujutelm puruneb sellisel juhul kiiresti, sest võit takerdub tõendamisraskuste või muude menetluslike nüansside taha, millega algselt oma võidus kindel olnud isik ei ole pruukinud osata...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!