19.11.2020 Neljapäev

See salapärane seltsing

Artiklis analüüsitakse seltsingu ja teiste sarnase olemusega isikuühenduste staatust maksuõiguslikust aspektist, samuti seda, kas ja milliste põhimõtete järgi toimub selliste ühenduste ja nende liikmete tulu maksustamine.

Jaak Siim, vandeadvokaat, partner, Cuesta Advokaadibüroo
Jaak Siim, vandeadvokaat, partner, Cuesta Advokaadibüroo Foto: erakogu

Mis või kes on seltsing?

Enne, kui asuda lahkama küsimust, kas ja millistel juhtudel saab seltsingut vaadelda maksukohustuslasena ja millised maksukohustused võivad seoses seltsinguga tekkida, tuleb selgitada, mida üldse mõistetakse seltsingu all.

Kuni 1. juulini 2002 kehtinud tsiviilkoodeks sellise isikuteühingu vormi nagu seltsingu mõistet ei tundnud, kuid selles oli reguleeritud ühise tegutsemise lepinguga seonduv. Alates 1. juulist 2002 kehtima hakanud võlaõigusseadus (VÕS) ei sisalda seltsingu mõistet, kuid reguleerib 7. osas seltsingulepinguga seonduvat.

Seltsingu olemus on võimalik tuletada seltsingulepingu mõistest, mis on avatud võlaõigusseaduse § 580 lõikes 1. Selle kohaselt kohustuvad seltsingulepinguga kaks...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes