30.05.2022 Esmaspäev

Sanktsioonid kui kahe teraga mõõk

Ajal, mil Euroopas on taas alanud sõjategevus ning miljonid ukrainlased võitlevad igapäevaselt enda ja oma lähedaste elu eest, on läänemaailm võtnud positsiooni, et otseselt sõjategevusse ei sekkuta. Ukrainat toetatakse relvastuse ja muu varustuse tarnimisega ning loodetakse, et sõda ei laiene Ukraina piiridest kaugemale.

Kristo Aab, majandusanalüütik, LHV Pank
Kristo Aab, majandusanalüütik, LHV Pank Foto: erakogu

Samal ajal on Venemaale kehtestatud enneolematult karmid majandussanktsioonid, mis kukutavad Vene riigi majanduse ajas mitukümmend aastat tagasi.

Isoleeritud Venemaa

Majanduse globaliseerumine on praeguseks viinud olukorrani, kus riikidevahelised majandussuhted on tugevasti põimunud ning tootmisahelad veninud väga pikaks. Juba 19. sajandi algul Inglise majandusteadlase David Ricardo välja töötatud teooria ning selle hilisemate edasiarenduste kohaselt on maailmamajandusele kokkuvõttes kasulikum, kui kõik riigid toodaksid neid tooteid, mille suhtes neil on suhteline eelis ehk alternatiivkulu teiste toodete tootmise suhtes on kõige...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!