23.11.2020 Esmaspäev

Pensionieaks kogumine ja investeerimine

On olemas ütlus, et maailma kaks kõige raskemat tegevust on noorena säästmine ja vanana kulutamine. Ütlus iseloomustab tegevust, kus noorena pead investeerima, et vanas eas elada elamisväärset elu.

Indrek Naur, vandeadvokaat, advokaadibüroo Naur&Pärn
Indrek Naur, vandeadvokaat, advokaadibüroo Naur&Pärn Foto: erakogu

Kogumispensioni süsteem on loodud selleks, et pensionieas võiks elada elamisväärset elu ja saaks endale lubada rohkem, kui riiklik pension võimaldab.

Revolutsioon pensionisüsteemis

Uus võimukoalitsioon leidis, et alates 2002. aastast kehtinud kohustusliku kogumispensioni süsteemis peab tegema suure revolutsiooni. Revolutsioon seisneb selles, et pensioniks kogumine muutub vabatahtlikuks ja inimestele peab andma suurema võimaluse oma raha juhtida. Põhjuseid kogumispensioni reformiks oli mitu ja üks suurim oli etteheide pensionifondide viletsa tootluse suhtes.

Argumente oli terve hulk, kuid kõige rumalamad väited reformi õigustamisel olid neil poliitikutel, kes väitsid, et nende pensioniinvesteering on tema lapsed (huvitav, millist tootlust lapsed...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

TRK 2021 300x255 ee new 2021

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes