18.01.2022 Teisipäev

Olulised uuendused õigusaktides

Artiklis käsitletakse autori valikut 2021. aasta lõpul jõustunud ja sel aastal jõustuvatest olulisematest seadusemuudatustest.

Keijo Lindeberg, vandeadvokaat, advokaadibüroo LINDEBERG
Keijo Lindeberg, vandeadvokaat, advokaadibüroo LINDEBERG Foto: erakogu

Avaliku teabe seadus

Seadusemuudatustega jõustatakse Euroopa Liidu (EL) vastavast direktiivist avaandmete ja avaliku sektori valduses oleva teabe taaskasutamise kohta tulenevad nõuded. Teine eesmärk on lahendada praktilised kitsaskohad, mis on kerkinud kehtivas seaduses sätestatud avaandmete mõiste ja taaskasutamisega seonduvate põhimõtete tõlgendamisel.

Seletuskirjas märgitakse, et avaliku sektori valduses olev teave on viimase pea kahekümne aasta jooksul omandanud järjest enam tähtsust ja uut tähendust. Andme- ja platvormimajanduse arengu tulemusena on mõistetud, et seda teavet tuleks taaskasutada nii palju kui võimalik. Euroopa tasandil viis see teadlikkus avaliku sektori teabe taaskasutamise direktiivi (PSI direktiiv) vastuvõtmiseni 2003. aastal. Selle eesmärk oli luua soodsad tingimused siseturu...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!