20.02.2020 Neljapäev

Kütuse tarnimine laevadele: kuidas mitte uppuda käibemaksuarvestusse

Käibemaksu nullmäära kohaldamine on lubatud üksnes juhul, kui punkerdamiseks ette nähtud kütuse on laevatankidesse pumbanud ettevõtja ise, mitte vahendaja.

Stella Zdobnõh, vandeaudiitor
Stella Zdobnõh, vandeaudiitor

Millise käibemaksumääraga tuleb esitada arve merelaevade punkerdamisega tegelevale ettevõtjale müüdud kütuse eest? Aga laevaoperaatorile müüdud kütuse eest? Ja merelaevale tarnitavate pesuvahendite eest? Või arvutite eest?

Esmapilgul tundub, et sellest ei ole keeruline aru saada – piisab käibemaksuseaduse (edaspidi – KMS) § 15 lg 3 punkti 3 lugemisest.

Käibemaksuseadus

KMS‑i § 15 lg 3 punkti 3 kohaselt maksustatakse 0% käibemaksumääraga käive, mis tekib rahvusvahelistes vetes sõitva merelaeva (välja arvatud ettevõtlusega mitteseotud huvi- või lõbusõitudeks kasutatava merelaeva) võõrandamisel ja ka sellise merelaeva varustuse, seadmete, varuosade, kütuse ja muude varude võõrandamisel.

Võtame kaks esimest artikli alguses esitatud küsimust: „Millise...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes