28.06.2021 Esmaspäev

Korteriühistu revisjoni ei tehta kiusu pärast

Korteriühistu revident näeb palju ja selle töö tegemiseks on vaja ka head närvi. Mõnedest vigadest, mida revident leiab, on võimalik inimlikult aru saada, osa on aga pahatahtlikud.

Mika Arrak, juhatuse liige, Arrak Halduse
Mika Arrak, juhatuse liige, Arrak Halduse Foto: erakogu

Harva, aga siiski, on tulnud ette olukordi, kus korteriühistu bilansis raha ja pangakontod ei klapi. Sellele ei oskagi head põhjust või vabandust leida. Õnneks on selliseid vigu tõesti vähe, mistõttu raamatupidajad väärivad enamasti kiitust. On olnud ka juhuseid, kus hankijate lõppsaldod ei klapi, aga see on tekkinud tõenäoliselt tähelepanematusest, sest üldjuhul saldod aruannetes ikka klapivad.

Üsnagi sageprobleem on see, et korteriühistu raamatupidamist pole teostatud nii, nagu juhendab RTJ14 „Mittetulundusühingud ja sihtasutused“. See tähendab, et raamatupidamist on tehtud nii, nagu seda tehakse ettevõtte puhul. Siin aga võivad tekkida küsimused. Kui korteriühistu liige on ettevõtlusega rohkem kursis olev inimene, võib ta nõuda kasumi jagamist. Sel...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

255x300

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!