12.02.2021 Reede

Korteriühistu revisjon: kulukas, kuid tähtis

Küllalt sageli on juhtunud, et korteriühistu on mures ühistu kontol oleva raha ebaotstarbeka kasutamise pärast. Tihti on tegemist kahtlustega, kas raha pole kontol vähem, kui ühistu liikmete arvestuste järgi peaks seal olema.

Mika Arrak, juhatuse liige, Arrak Halduse
Mika Arrak, juhatuse liige, Arrak Halduse Foto: erakogu

Mõnikord kaheldakse, kas teatud tööd pole mitte tellitud mõne ühistuliikme isiklikke huvisid arvestades. Samuti ei olda alati kindlad, kas tööde teostajaks on valitud oma ala parimad spetsialistid või on valik toimunud mõne inimese isiklikke huve ja kasu arvestades. Näiteks on ehitustöid tegema palgatud ühistu liikmega seotud transpordiettevõte, kel puuduvad ehitustegevuseks vajalikud kogemused ja load.

Varjatus soodustab pettusi

Inimesed on sageli mures, et korteriühistu raha kasutamine on ühistu suure osa liikmete eest varjatud. Selline tegevus võib olla kestnud aastaid ning ebasihipäraselt kasutatud summad võivad olla juba päris suured. Neis korteriühistutes ei ole läbi viidud revisjoni. Sellised probleemid on...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!