11.06.2020 Neljapäev

Kes sai eriolukorras skeemitada?

COVID-19 on löönud langusesse aktsiaturud ja tekitanud paljudele kaupadele tõsised rahvusvahelised tootmis- ja tarneraskused. Lisaks tekitas viirus võimalusi ja ettekäändeid mitmesugusteks skeemitamisteks, mille korraldamine tavasituatsioonis oleks mõeldamatu.

Kaspar Kaljurand, jurist, Advokaadibüroo EMERALDLEGAL
Kaspar Kaljurand, jurist, Advokaadibüroo EMERALDLEGAL Foto: erakogu

Iga ebatavaline või harjumatu (õiguslik) keskkond on ekspluateeritav nende jaoks, kes seda teha oskavad. Kuigi pea alati on tegevus ebaseaduslik ning JOKK-skeemist on asi kaugel, taandub olukord pahatihti lõpuks väga lihtsale küsimusele – mis siis? Mis siis, et seadust rikkusin? Mis siis, et lepingupartnerile valetasin? Mis siis, et töötajale vähem palka maksan? Mis siis, et riiki petan? Negatiivset tagajärge (rääkimata karistusest) ju reeglina ei järgne, kuna niigi ebastabiilses ja ärevas keskkonnas ei ole kellelgi aega ega ressurssi niivõrd „väikeste“ küsimustega tegeleda. Alltoodu annab väga lühidalt praktilise ülevaate mõnest sellisest olukorrast, mille kriisiolukord endaga...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

TRK 2021 300x255 ee new 2021

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes