09.07.2021 Reede

Jätkusuutlikkus hiilib Eesti seadustesse

1. juunil jõustusid mõningad muudatused audiitortegevuse, raamatupidamise ja väärtpaberituru seadustes.

Märt-Martin Arengu, audiitorkogu president
Märt-Martin Arengu, audiitorkogu president Foto: erakogu

Kui esimese kahe puhul on tegemist ühe osaga jätkuvast tulevikuaruandluse ehk niinimetatud jätkusuutlikkuse aruandluse Eesti kasutajateni jõudmisest, siis väärtpaberituru seadus sai menetluslikel põhjustel siia paketti lisamisega priiküüdi.

Usutavasti on paljud ettevõtjad ja arvestuseksperdid juba mõnda aega kuulnud paljulubatud jätkusuutlikust aruandlusest ning mõni seda oma silmaga ehk ka näinud. Mis see on? Nagu Pipi otsitud spunk, on ka jätkusuutlik aruandlus eri inimeste jaoks midagi erinevat. Artikli autori jaoks on tegu avalikkusele või majandusotsuste tegijatele rohkema võrreldava ja kontrollitud info esitamisega, millegi enama pakkumisega kui seni raamatupidamise aastaaruandesse kirja saanud arvud ja põhimõtted.

Kuni valdkond veel areneb, on üheks lihtsaimaks viisiks peetud majandusaasta aruandes tegevusaruande täiendamist uue ja...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!