05.05.2021 Kolmapäev

IFRS: rendisoodustus pandeemia ajal

Koroonapandeemia on saanud lahutamatuks osaks meie elust ning oleme õppinud sellega edukalt koos elama. Millele pandeemia valguses IFRS-i alusel (International Financial Reporting Standards, rahvusvahelised finantsaruandluse standardid) raamatupidamise aastaaruande koostamisel tähelepanu pöörata?

Oksana Popova, juhtivaudiitor, PricewaterhouseCoopers
Oksana Popova, juhtivaudiitor, PricewaterhouseCoopers Foto: erakogu

Üks ja sisuliselt ainus muudatus, mida rahvusvahelistes finantsaruandluse standardites seoses koroonaviiruse pandeemiaga tehti, on seotud rendilepingute soodustuste kajastamisega juhul, kui ettevõte rakendab IFRS 16 „Rendilepingud“ põhimõtteid. Nimetatud muudatus lubab kajastada saadud rendisoodustusi selliselt, nagu tegemist ei oleks muudatusega IFRS 16 järgi.

Näide

Ettevõte A rendib kauplusepinda kaubanduskeskuses, mis oli suletud 2020. aasta aprillist juunini. Rendileandjaga läbirääkimiste tulemusel jõuti kokkuleppele, et rendileandja alandab rendimaksed 10 000 euro pealt 6000 eurole perioodiks, mil kaubanduskeskus oli suletud.

Lähtudes üldistest...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!