20.04.2020 Esmaspäev

Ettevõtte ülemineku tõendamine

Ettevõtte üleminek on olnud läbi aegade kuum teema. Kahjuks olen oma praktikas tihti kohanud olukordi, kus võlgnik soovib pääseda võlgade tasumisest ja tõstab ettevõtte vara ja tegevuse teise ettevõttesse, proovides välistada võlgade tasumist vara arvelt.

Jana Reitsakas, vandeadvokaat, Advokaadibüroo REMO's
Jana Reitsakas, vandeadvokaat, Advokaadibüroo REMO's Foto: Erakogu

Mida tähendab ettevõtte üleminek?

Põhjus, miks võlausaldajad tahavad tõendada ettevõtte üleminekut, on see, et kui võlgnikust ettevõte on üle läinud, siis vastutab uus ettevõte võlaõigusseaduse (VÕS) § 183 lg 1 kohaselt solidaarselt võlgnikuga võlgnikul enne ettevõtte üleminekut tekkinud kohustuste eest, mis on ülemineku ajaks muutunud sissenõutavaks või mis muutuvad sissenõutavaks viie aasta jooksul pärast üleminekut.

Ettevõtte üleminekut soovitakse tõendada eelkõige seetõttu, et tavapäraselt on üle läinud just vara, mille arvelt saaks võlga tasuda. See on olnud ka üks põhjusi, miks seaduseandja on seadusesse lisanud solidaarse vastutuse. Teine eesmärk...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!