12.11.2015 Neljapäev

Euroopa Liidu kohus: Soome võib keelata alkoholi kaugmüügi

Soome sotsiaal- ja tervishoiumiministeerium tõlgendab Euroopa Liidu neljapäeval tehtud otsust nii, et Soomel on õigus täielikult keelata alkoholi kaugmüük.

Euroopa Liidu kohus oli arutusel Alkotaxi kaasus, kus Eesti mees müüs netilehe kaudu soomlastele Eestist viina koos kojutoomisega
Euroopa Liidu kohus oli arutusel Alkotaxi kaasus, kus Eesti mees müüs netilehe kaudu soomlastele Eestist viina koos kojutoomisega Foto: PM

Eurooopa Liidu (EL) kohus leidis, et Soome alkoholiseaduses olev alkoholi kaugmüügi keeld ei ole vastuolus EL-i seadustega.

Kaugmüügiks tõlgendatakse näiteks seda, kui eraisik tellib neti teel teisest EL-i liikmesriigist alkoholi, mille transpordi Soome korraldab müüja.

Euroopa Liidu kohus oli arutusel Alkotaxi kaasus, kus Eesti mees müüs netilehe kaudu soomlastele Eestist viina koos kojutoomisega.

Soomes on mehele mõistetud tingimisi vanglakaristus ja enam kui 28 000 euro suurune trahv maksupettuse ja alkoholi ebaseadusliku müügi eest. Kuid Soome kohus palus selle kohta EL-i kohtult hinnangut, teatas BNS.

Soome sotsiaal- ja tervishoiuministeeriumi valitsusnõuniku Ismo Tuomineni sõnul on küsimus selles, kas meest saab süüdi mõista alkoholi ebaseadusliku müügi eest. Mehe väitel kehtib EL-is kaupade vaba liikumine.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes