gif Company 930x140 ee

 

29.08.2014 Reede

EL teatas erakorralise abi andmisest piimasektorile

EL teatas erakorralise abi andmisest piimasektorile
EL teatas erakorralise abi andmisest piimasektorile Reuters

Euroopa Komisjon tegi teatavaks erakorralise abi andmise piimatööstuse eksportööridele, keda on mõjutanud Venemaa kehtestatud toiduainete impordikeeld.

Igal juhul tervitab Eesti EL ühiste kriisiabimeetmete võimalikult kiiret rakendamist, et leevendada mõjusid piimasektorile, teatas põllumajandusministeerium. Mullu eksportisid EL liikmesriigid Venemaale 1,5 miljardi euro väärtuses piimatooteid.  

"Praeguses olukorras on tähtsam kui kunagi varem hoida seljad koos ja kasutada EL ühise põllumajanduspoliitika võimalusi," ütles põllumajandusminister Ivari Padar sotsiaalmeedia vahendusel. 

Varem on komisjon teatanud aed- ja puuviljatootjate abistamisest.

Euroopa Liidu 28 liikmesriigi põllumajanduseksperdid on pidanud mitmeid kriisinõupidamisi ja 5. septembril kohtuvad põllumajandusministrid, kes arutavad alternatiivseid turge ja tootjatele kompensatsiooni maksmist.

Euroopa Komisjon teatas eile, 28. augustil, et on valmis katma piimatoodete laokulud, et kolme–seitsme kuu jooksul vältida turul ülepakkumist. Toetus hõlmab võid, piimapulbrit ja mõningaid juustusorte.

"Euroopa piimatoodete turult tulevad hinnasignaalid kinnitavad, et Venemaa keeld on hakanud seda sektorit mõjutama," ütles komisjoni põllumajandusvolinik Dacian Ciolos. Tema sõnul vajab Euroopa piimasektor kohanemiseks aega ja abi.

Komisjon ei avalda, kui suure summaga piimasektorit abistatakse. Allikate teatel on nende abinõude kulud umbes 10–20 miljonit eurot. Varem oli komisjon teatanud aed- ja puuviljakasvatajate toetamisest 125 miljoni euroga.

Kokku on komisjoni valduses turuhäirete kompenseerimiseks 420 miljonit eurot.

Eelmisel aastal eksportis EL Venemaale piimatooteid 2,3 miljardi euro eest.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes