06.05.2021 Neljapäev

Valitsus toetas finantsinspektsiooni hoiatusteadete eelnõu

Valitsus kiitis tänasel istungil heaks eelnõu, millega laiendatakse riikliku finantsjärelevalvega seonduva teabe avaldamise aluseid ning luuakse finantsinspektsiooni (FI) seaduses õiguslik alus hoiatusteadete avaldamiseks.

Kogumispensione puudutava reformi tulemusena võib turule tekkida isehakanud investeerimisteenuse pakkujaid.
Kogumispensione puudutava reformi tulemusena võib turule tekkida isehakanud investeerimisteenuse pakkujaid. Foto: pixabay

Eelnõu algatas riigikogu rahanduskomisjon eesmärgiga hoiatada avalikkust nõuetele mittevastavatest tegevustest ja kahtlustest, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo.

Eelnõu kohaselt võib FI avalikkust hoiatada tegevusloata finantsteenuse pakkumisest või muust tegevusest või selle kahtlusest, mis ei ole kooskõlas õigusaktidega. Hoiatusteade avaldatakse inspektsiooni veebilehel ja see sisaldab vähemalt FI hinnangut isiku tegevusele ning tegevusega seotud isikute andmeid, kui need on olemas. Hoiatusteade võib avalikult olla kättesaadav kuni viis aastat, põhjendatuse korral võib tähtaega pikendada.

Seletuskirja kohaselt on regulatsiooni vastuvõtmisega kiire, sest kogumispensione puudutava reformi tulemusena võib turule tekkida isehakanud investeerimisteenuse pakkujaid, kes leiavad seadustes lünki, mille kohaselt nende tegevus ei pruugi paigutuda finantsinspektsiooni järelevalveülesannete alla.

Seadus on planeeritud jõustuma üldises korras.