27.08.2021 Reede

Tallinn piirab septembrist öist alkoholimüüki

Tallinn piirab alates septembrist öist alkoholimüüki, kirjutab ERR. 

Nädala sees ei tohi pealinnas alkoholi müüa öösel kella kahest kuni kella kuueni ja nädalavahetusel kella kolmest kuni seitsmeni.
Nädala sees ei tohi pealinnas alkoholi müüa öösel kella kahest kuni kella kuueni ja nädalavahetusel kella kolmest kuni seitsmeni. Foto: unsplash

Nädala sees ei tohi pealinnas alkoholi müüa öösel kella kahest kuni kella kuueni ja nädalavahetusel kella kolmest kuni seitsmeni.

"Tallinn jõudis selle otsuseni pärast kolme aastast analüüsi, kus olid kaasatud nii elanikud kui ettevõtjad. Ja tegelikult probleem algas vanalinnast, meie ütleme siis pigem kesklinnast, kus tõepoolest elukvaliteet tänu ohjeldamatule pidutsemisele oli ilmselt märgatavalt halvenenud," rääkis Tallinna abilinnapea Aivar Riisalu.

Tallinna linnavolikogu aseesimehe Kristen Michali sõnul selline piirang ei tööta.

Mõned üksikud ei täida neid reegleid juba kell 11, kell 10, võib-olla kell üheksa, kus on lärm, kus lendab prügi tänavale, kus joobunud kliendid tuigerdavad ja rikuvad öörahu. Kellaajaga seda probleemi ei lahenda,

sõnas Michal.

Üheks peamiseks piirangu põhjuseks on hilistel kellaaegadel avatud klubid ja baarid, mis asuvad vahetult elurajoonide läheduses.