10.06.2021 Neljapäev

President kuulutas välja seadusemuudatused

President Kersti Kaljulaid kuulutas täna välja hädaolukorra seaduse muudatused, mille abil tagatakse keskne varu moodustamise ja hoiustamise valmisolek. 

Kersti Kaljulaid, Eesti Vabariigi president
Kersti Kaljulaid, Eesti Vabariigi president Foto: EU2017EE

Hädaolukorra seaduse muudatustega tagatakse keskne varu moodustamise ja hoiustamise valmisolek elanikkonna varustuskindluse tagamiseks läbi AS-i Eesti Varude Keskuse (EVK) loomise, teatas presidendi kantselei pressiesindaja.

Seadusemuudatusega antakse ka siseministeeriumi pädevused, volitused ja ülesanded kriisireguleerimise koordineerimisel ülevalitsusele ja Riigikantseleile ning sätestatakse õigusaktide väljatöötamise ülesanne Riigikantseleile valitsemisalade ülese valdkonna koordineerimisel.

Ka kuulutas president välja karusloomade aretamise ja pidamise keelustamise seaduse muudatused. 

Loomakaitseseaduse ja looduskaitseseaduse muudatused keelustavad Eestis loomade aretamise ja pidamise üksnes või peamiselt karusnaha saamise eesmärgil, teatas presidendi kantselei pressiesindaja.

Keeld hõlmab vaid sellist karusloomakasvatust, kus karusnaha tootmine on ainuke või peamine eesmärk. Praegused litsentsid kasvatajatele kehtivad kuni 1. jaanuarini 2026.