21.09.2022 Kolmapäev

Pillak: psühhiaatrilise abi seaduse muutmine toob abi lähemale

Riigikogu muutis täna psühhiaatrilise abi seadust, tuues reformierakondlase Õnne Pillaku sõnul nii vaimse tervise abi inimestele lähemale.

Vastne psühholoogilise abi seadus võimaldab haigekassal sõlmida psühhoteraapia rahastamiseks otselepinguid psühholoogiapraksistega.
Vastne psühholoogilise abi seadus võimaldab haigekassal sõlmida psühhoteraapia rahastamiseks otselepinguid psühholoogiapraksistega. Foto: pixabay

“Muudatused teevad esmatasandil pakutava psühholoogilise abi paremini kättesaadavaks," ütles Pillak partei pressiesindaja teatel. "Inimeste vaimne tervis vajab kriisides erilist tähelepanu ja hoolt. Sellepärast on iga samm ja euro, mis me saame panna meie inimeste vaimse tervise parendamisse kulla hinnaga."

Vastne psühholoogilise abi seadus võimaldab haigekassal sõlmida psühhoteraapia rahastamiseks otselepinguid psühholoogiapraksistega, aidates seeläbi parandada vaimse tervise abi kättesaadavust.

"Tehtavad muudatused aitavad neil kliiniliste psühholoogide ettevõtetel, kes soovivad tegutseda arstita, hankida tegevusloa ja hakata iseseisvalt arsti saatekirja alusel osutama psühholoogilist ravi. Samuti saavad kliinilised psühholoogid õiguse saata andmeid tervise infosüsteemi,” rääkis Pillak.

Tema sõnul toimub praegu esmatasandil psühhoteraapia rahastamine üksnes perearsti teraapiafondi kaudu. Seadusemuudatused võimaldavad haigekassal edaspidi sõlmida psühhoteraapia rahastamiseks otselepinguid ka psühholoogiapraksistega.

“Ravikindlustuse kaudu rahastatud psühholoogilist ravi saab inimene endiselt arsti saatekirja alusel ning psüühika- ja käitumishäire diagnoosiotsuseid langetab ka edaspidi arst. Perearstipraksistes ja haiglates juba tegutsevate kliiniliste psühholoogide tegevus saab jätkuda nii, nagu see on praegu korraldatud,” nentis Pillak.

Ta lisas, et tervishoiutöötajatega võrdsustatakse ka füsioterapeudid ja logopeedid, kellega haigekassa saab sõlmida ravi rahastamise lepingud.

right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255