27.01.2023 Reede

Narvas nimetatakse punamõrtsukate nimesid kandvad tänavad ümber

Narva linnavolikogu kiitis eile heaks nimetada ümber punamõrtsukate Albert-August Tiimanni ja Ancis Daumani nime kandvad tänavad.

Narvas muudetakse tänavanimesid.
Narvas muudetakse tänavanimesid. Foto: narva.ee

Daumani tänava uueks nimeks saab Kivilinna ja Tiimanni tänav Soldina. Kuna Soldina tänav ja linna haldusterritooriumil asuva Soldino tee kohanimed on häälduslikult sarnased ning neid on keeruline eristada, siis eksitava sarnasuse vältimiseks tuleb liikluspinna kohanimi Soldino tee samuti ümber nimetada Suur-Soldina teeks.

Narva linnavolikogu otsuse alusel korraldab Albert-August Tiimanni, Ancis Daumani ja Soldino tänavate ümbernimetamise käigus majadel asuvate nimesiltide ja liiklusmärkidel täiendavate teadetetahvlite vahetust linnavalitsus. Kinnistusraamatus vastavate katastriüksuste aadresside muutmisel muutuvad korteriühistute nimed automaatselt.

Albert-August Tiimann (1889-1942) oli eesti kommunist ja Eesti Töörahva Kommuuni Narva linna täitevkomitee esimees aastail 1918-1919.

Ancis Daumanis (1885-1920) oli läti päritolu kommunist, Narva sõja-revolutsioonikomitee esimees ja Nõukogude Liidu sõjaväelane.