19.11.2020 Neljapäev

Ka lühiajaliselt töötav välismaalane saab perearsti nimistusse

Sotsiaalministeerium koostas eelnõu, millega võimaldab perearsti nimistusse registreeruda ka neil välismaalastel, kes viibivad Eestis ajutise viibimisalusega, näiteks lühiajalised töötajad, kirjutab Eesti Kaubandus-Tööstuskoda.

Kehtiva tervishoiuteenuste korraldamise seaduse kohaselt saavad perearsti nimistusse vaid need välismaalased, kes on Eestis elamisloa alusel.
Kehtiva tervishoiuteenuste korraldamise seaduse kohaselt saavad perearsti nimistusse vaid need välismaalased, kes on Eestis elamisloa alusel. Foto: pixabay

Kehtiva tervishoiuteenuste korraldamise seaduse kohaselt saavad perearsti nimistusse vaid need välismaalased, kes on Eestis elamisloa alusel. Seega juhul, kui välismaalane viibib ja töötab Eestis näiteks lühiajalise töötamise registreeringu alusel, siis ta perearsti nimistusse ei saa. Kusjuures nimistusse ei saa vaatamata sellele, et tööandja on töötaja pealt maksnud sotsiaalmaksu. Ei ole selge, kas ja kust peaks selline töötaja saama üldarstiabi, mh näiteks, kuhu peaks pöörduma haiguslehe alustamiseks.

Kaubanduskoda peab väga positiivseks, et ministeerium on asunud seda ebaselgust lõpuks lahendama.

Ministeerium plaanib perearsti nimistusse saamisega seonduvad muudatused jõustada 2022. aasta 1. aprillil.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes