29.05.2023 Esmaspäev

Euroopa Komisjon: riik peaks saama kõikide inimeste sõnumeid lugeda

Kuigi Euroopa Nõukogu juristide hinnangul läheb Euroopa Komisjon liiga kaugele, kui tahab seadustada kõikide Euroopa Liidu elanike sõnumite pideva jälgimise lootuses midagi illegaalset leida, kaitseb Euroopa Komisjon oma plaane, kirjutab Postimees.

Euroopa Komisjon leiab, et Euroopa Liidu põhiõigused ei ole absoluutsed õigused.
Euroopa Komisjon leiab, et Euroopa Liidu põhiõigused ei ole absoluutsed õigused. Foto: pixabay

Saksamaa tehnikaportaal heise.de vahendab Euroopa Liidu tasemel käivat vaidlust uue jälitusseaduse üle, milles Euroopa Komisjon tahab uue seadusemuudatusega hakata kõikide eurooplaste sõnumivahetust monitoorima lootuses sealt lapspornot leida.

Selle ettepaneku lükkasid Euroopa ministrite nõukogu juristid tagasi, sest nad leidsid, et kuna sõnumirakendustes hakataks inimesi jälgima hoolimata sellest, et nende suhtes pole isegi mingeid kahtluseid tekkinud, oleks see liiga suur eraelulise puutumatuse rikkumine.

Heise.de andmetel tähendab see otsus, et Euroopa Komisjonil on nüüd hulga keerulisem seda seadust läbi suruda. Euroopa Komisjon ei anna alla.

Samal ajal kui ka Saksamaa juristid leidsid, et selline seadus rikuks inimeste põhiõigusi, on heise.de andmetel väga paljud riigid sellise sõnumirakenduste kontrolli osas kahe käega poolt. Enamgi veel, seda kontrolli tahavad osad riigid laiendada ka häälsõnumitele.

Euroopa Komisjon leiab, et Euroopa Liidu põhiõigused ei ole absoluutsed õigused ning "neid peab vaatama koos sellega, millist funktsiooni nad ühiskonnas täidavad".

banner right tookuulutus
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255