13.10.2017 Reede

Väikekaupmehed saatsid riigikogule väikepoodide kaitsmise petitsiooni

Eesti Väikekaupmeeste Liit andis riigikogule üle petitsiooni väikepoodide säilimise kaitseks, milles kutsuvad üles riigikogu loobuma planeeritavatest regulatsioonidest.

Väikekaupmehed ütlevad oma pöördumises, et nad on mures, sest riik on kehtestanud ja täiendavalt kehtestamas mitmeid regulatsioone, mis seavad väikepoodide säilimise ohtu. Riiklik maksupoliitika on kaasa toonud massilise piirikaubanduse, mille tõttu on eelkõige Lõuna-Eesti väikepoed suurtes raskustes.

Lisaks plaanitakse muudatusi ka alkoholi ja tubaka jaemüügi korralduses, mis eeldab kaupmeestelt suuri investeeringuid poodide ümberehitamiseks. Täiendavad investeeringud käivad liidu hinnangul väikekaupmeestele üle jõu.

Alates septembri keskpaigast on Eesti Väikekaupmeeste Liit kogunud maapoodide säilitamise petitsiooni raames üle Eesti 10 200 toetusallkirja, millest 3200 Harjumaalt, 1100 Tartumaalt, 630 Ida-Virumaalt, 1100 Pärnumaalt, 650 Lääne-Virumaalt, 280 Viljandimaalt, 1900 Raplamaalt, 150 Võrumaalt, 140 Järvamaalt, 600 Valgamaalt, 310 Põlvamaalt ja 270 Läänemaalt.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!