22.10.2018 Esmaspäev

Üliõpilaste õigusbüroo pakub taas tasuta õigusabi

Tartu Ülikooli üliõpilaste õigusbüroo avab 8. oktoobril taas uksed, et pakkuda kõigile soovijatele tasuta õigusabi.

Büroo on avatud 8. oktoobrist 1. detsembrini Tartus Näituse tn 20–115. Vastuvõtuaeg on esmaspäevast reedeni kella 16–19 ja laupäeviti kella 10–13.

„Tudengite õigusbüroo tegutseb juba 18. aastat. Sellest on kasu nii meie õigustudengitele, kellel on võimalus lahendada elulisi probleeme, kui ka linnarahvale, kes saab büroost oma õigusmuredele abi,“ ütles õigusbüroo juhendaja Andreas Kangur. „Enamasti pöördutakse tudengite poole mitmesuguste tsiviilõigust puudutavate probleemidega – perekonna- ja pärimisõiguse küsimused, naabrite vaidlused, lepingu- ja töövaidlused –, kuid märkimisväärne hulk kliente küsib büroost abi ka ametiasutustega suhtlemisel.“

Õigusnõu annavad TÜ õigusteaduskonna bakalaureuseastme kolmanda aasta üliõpilased ja magistrandid. „Mõistagi ei ole tudengid õigusprobleemide lahendamisel üksi, vaid neid toetavad hea nõuga ülikooli õppejõud. Erinevalt riigi õigusabist ei nõuta tudengite büroosse pöördumisel, et abivajaja tõendaks oma varalist seisu – seetõttu jõuavad meie juurde erisuguse tausta ja mitmekesiste muredega inimesed,“ rääkis Kangur.

Tudengite õigusbüroosse võib pöörduda kõikide õigusküsimustega, vajaduse korral suunatakse abivajaja edasi.

Õigusabi soovijail tuleb ette registreerida telefonil 737 5299 või e-posti aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..">See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes