30.04.2020 Neljapäev

Teavitusring ravikindlustuse lõppemisest laieneb

Alates 15. aprillist laiendas haigekassa nende inimeste ringi, keda teavitatakse ravikindlustuse peatsest lõppemisest e-kirja või sõnumi teel. Lisaks eelmisel aastal alustatud väikelaste vanemate teavitamisele lisandusid aprillis teavituse saajate hulka puudega inimese hooldajad, loometoetuse saajad, doktorandid, ülalpeetavad abikaasad, lapsi kasvatavad mittetöötavad vanemad, töötud, töötu abiraha saajad ja ajateenijad.

Lisaks e-postile saab infot tellida ka sms-ina.
Lisaks e-postile saab infot tellida ka sms-ina. Foto: Pixabay

Haigekassa ravikindlustuse osakonna juhi Avely Raid-Lelovi sõnul teavitab haigekassa inimest ainult siis, kui lõppev kindlustus on ainus ravikindlustuse saamise alus ehk inimesele ei kehti ühelgi teisel alusel ravikindlustust. „Kui näiteks inimese töötukassas arvel oleku aega lõpeb, siis katkeb peagi ka tema ravikindlustus, kui ta tööle ei asu. Sellisel juhul ei saa ta enam haigekassa kulul tervishoiuteenuseid või teisi ravikindlustushüvitisi,“ tõi Raid-Lelov elulise näite.

Kuna teateid ravikindlustuse lõppemise kohta saadab haigekassa riigiportaali eesti.ee kaudu, on väga oluline, et sealsed kontaktandmed on inimestel uuendatud. Et teavitused kiiresti kohale jõuaksid, tuleb riigiportaali teated enda põhilisele meiliaadressile ümber suunata. Selleks tuleb sisse logida riigiportaali eesti.ee ning klikkida portaali menüüs lingile „Teavituste seadistamine“. 

Lisaks e-postile saab infot tellida ka sms-ina. Teavitusega antakse inimestele edasi ka haigekassa kontaktid, mille kaudu saab küsida infot ravikindlustuse jätkamiseks.

„Kuna haigekassa ei saada veel kõigile inimestele nende ravikindlustuse lõppemise kohta e-kirja või sms-teavitust, tasub ise teadlik olla, kaua kehtib ravikindlustus erinevates eluetappides ja olukordades,“ lisas Raid-Lelov.

Ravikindlustuse kehtivust saab kontrollida eesti.ee või digilugu.ee kaudu, aga ka helistades haigekassa klienditelefonile (+372) 669 6630.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes