23.11.2023 Neljapäev

Tänasest on siseveekogude jääle minek keelatud

Päästeamet keelab alates tänasest üle kogu Eesti siseveekogude jääle mineku, sest miinuskraadidega tekkinud jää on veel õhuke.

Jääaluse vee temperatuur on vaid paar kraadi üle nulli.
Jääaluse vee temperatuur on vaid paar kraadi üle nulli. Foto: pixabay

Päästeameti ennetustöö osakonna ekspert Mikko Virkala rõhutas, et praegu veekogudele tekkinud jää ei ole kindlasti veel kandev ja jääle minek on äärmiselt ohtlik. „Eriti palume silma peal hoida lastel, kes esimeste külmadega võivad enim jääle kippuda. Juba käesoleva aasta märtsis on jää või libedate kallaste tõttu elu kaotanud kolm inimest, “ ütles Virkala.

Jääaluse vee temperatuur on vaid paar kraadi üle nulli. Nii külmas vees suudab täiskasvanu pidada vastu kümmekond minutit, laps veelgi vähem. Seepärast on oluline, et lapsevanemad selgitaksid pere pisematelegi talve esimese jää ohtlikkust ning hoiaksid silma peal, et lapsed püsiks jääst eemal, kuniks külm on selle piisavalt tugevaks kasvatanud.

„Jääle on ohutum minna siis, kui selle paksus on kümmekond sentimeetrit. Selleks aga on vaja paar nädalat järjestikku tugevamaid miinuskraade,“ ütles Virkala. Päästjad kontrollivad jää paksust regulaarselt ning kui jää on piisavalt paks, tühistab päästeamet jääle mineku keelu.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference