24.08.2021 Teisipäev

Tõukerattaõnnetused on aastaga kolmekordistunud

Võrreldes eelmise suvega on tõukerattaga toimunud õnnetuste arv kasvanud pea kolm korda, näitab kindlustusfirma ERGO statistika.

Materiaalne kahju võib tõukerattaga seotud õnnetuste puhul ulatuda tuhandetesse eurodesse.
Materiaalne kahju võib tõukerattaga seotud õnnetuste puhul ulatuda tuhandetesse eurodesse. Foto: pexels

Juhtumite käigus saavad sageli lisaks tõukerattale ja selle juhile viga ka sõiduautod või juhuslikud jalakäijad – kahjud tuleb enamasti hüvitada õnnetuse põhjustajal endal.

„Tõukerataste - olgu need siis isiklikud või renditud, elektrilised või tavalised – kasutamine on rahva seas väga suurt populaarsust kogunud ning kaasa on aidanud ka renditõukerataste kättesaadavus üha uutes piirkondades. Seetõttu ei olegi üllatav, et sel suvel on ERGO-s registreeritud ligi kolm korda rohkem tõukerattaga seotud õnnetusjuhtumikindlustuse juhtumeid kui mullu samal ajal. Samuti on varasemast enam registreeritud kaskokindlustuse juhtumeid, kus sõiduautole on viga tekitanud tõukeratas,“ selgitas olukorda ERGO kindlustuse kahjukäsitlusvaldkonna juht Caterina Lepvalts.

Kõige sagedasemad õnnetused, mis tõukeratastega toimuvad, on kukkumised.

Põhjused võivad olla erinevad – kas hinnatakse oma sõiduoskusi üle ja ei saada suurema kiiruse pealt pidurdamisega hakkama või kaotatakse hetkeks tähelepanu ja sõidetakse millelegi otsa. Halvemal juhul sõidetakse otsa kõnniteel liikuvale jalakäijale, tõukerattajuhtidel on esinenud ka alkoholijoovet,

kirjeldas Lepvalts.

„Olgugi, et enamasti on tagajärjeks mõlgitud plekk või katkised klaasid, võivad raskemini lõppeda need juhtumid, kus kokku põrkavad tõukeratas ja sõiduauto. Liiklusõnnetuste põhjustajaks võib olla nii üks kui teine, kuid sõiduauto ja tõukeratta kokkupõrkes on nõrgem pool üldjuhul ikkagi viimane. Õnneks ühtegi surmaga lõppenud juhtumit meie praktikas täna pole veel ette tulnud, küll aga on inimesed pidanud pikka aega haiglavoodis või kodusel ravil paranema. Kindlasti soovitan tõukerattaga sõites kanda kiivrit, jälgida tähelepanelikult liikluses toimuvat ja olla ettevaatlik," paneb Lepvalts liiklejatele südamele.

Materiaalne kahju võib tõukerattaga seotud õnnetuste puhul ulatuda tuhandetesse eurodesse. Lepvalts toob näiteks 500 euro suuruse kahju, kui laps sõitis tõukerattaga vastu naabri auto ust ja mõlkis selle. Teisel juhul oli autole tekitatud kahju suurus 2600 eurot, kui tõukerattajuht sõitis ristmikul ette peateel liikunud sõiduautole, mis selle tagajärjel vastu äärekivi põrutas. 

Kuna tõukerattaga sõitmisel täna kohustuslikku vastutuskindlustust ei nõuta ning ka renditõukerattaga sõitmine on rentija enda vastutusel, tuleb tõukerattajuhil õnnetuse põhjustajana kahjud kõik endal kinni maksta. Sõidukile tekitatud kahju aitab katta küll autoomaniku enda kaskokindlustus, kuid ka sel juhul võib kindlustusselts õnnetuse põhjustajalt hüvitatud kahjusumma tagasi nõuda. „Üks võimalus tõukerattajuhile siiski on – sõlmides kodukindlustuse lepingu, saab sellele juurde osta laiendatud vastutuskindlustuse kõikidele pereliikmetele, mis aitab ka tõukerattaga põhjustatud kahjude korral kolmandate osapooltele tekitatud kulusid katta,“ juhtis Lepvalts tähelepanu ERGO pakutavale lahendusele.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!