12.02.2024 Esmaspäev

PPA esimene ohuteavitus jõudis kohale hilinemisega ja liiga paljudele

Politsei- ja piirivalveamet saatis neljapäeva hommikul Tallinna ringteel juhtunud liiklusõnnetuse kohta ohuteavituse ligi 350 000 inimesele, kellest paljud said selle kätte mitu tundi hiljem, kirjutab Postimees.

Tagantjärele tunnistavad asjaosalised, et nii mõnigi asi läks seekord viltu.
Tagantjärele tunnistavad asjaosalised, et nii mõnigi asi läks seekord viltu. Foto: pixabay

11 sõidukit sattus Lagedi lähedal Tallinna ringteel ahelavariisse hommikul kella 7 ja 8 vahel. Ohuteade õnnetuse kohta ja soovitus Lagedi ümbruses ringteed vältida saadeti kümne kilomeetri raadiuses viibivatele mobiiltelefonidele. Tagantjärele tunnistavad asjaosalised, et nii mõnigi asi läks seekord viltu, aga sellest võetakse õppust ja järgmine kord ollakse targemad.

Põhja prefektuuri operatiivjuht Taavi Kirss ütles Postimehele, et politsei- ja piirivalveamet (PPA) kasutas ohuteavitust reaalse juhtumi puhul üleeile esimest korda. «Ideest kuni sõnumi reaalse väljasaatmiseni on vaja läbida mitu sammu, mis kõik võtavad aega. Alates suhtlusest häirekeskuse kolleegidega, kes on sõnumi väljasaatjad, teksti kokkupanemisest ja tõlkimisest kuni ohuala määramiseni ning muude tehniliste aspektideni,» rääkis Kirss.

Inimestele saadetud ohuteavituses räägiti avariist Tallinna ringtee kolmandal kilomeetril, mis ilmselt ei ütle enamikule midagi. Vaid sõnumi lõpuosas anti soovitus vältida Lagedi ümbrust. «Tõsi, sõnumi tekst oleks saanud olla paremini sõnastatud. Oleme selle kriitikaga nõus ning teeme siit omad järeldused. [Üle]eilne sündmus oli ka meile hea õpikoht ning järgmine kord suudame loodetavasti olla sõnumi saatmisel operatiivsemad ja selgemad,» lausus Kirss.

«Tallinna ringtee on üks suurema liikluskoormusega maanteedest, kus hommikul liikleb väga palju inimesi. Ohuteavituse saatmise eesmärk oli vältida piirkonnas järgmisi õnnetusi ja anda inimestele võimalus juba varakult planeerida uus sõiduteekond. Kokkuvõttes olime selles edukad – rohkem ühtegi avariid seal läheduses ei juhtunud ega tekkinud ka tohutu suurt ummikut,» lisas ta.

Lagedil üsna üleeilse õnnetuspaiga läheduses elav Postimehe ajakirjanik Loora-Elisabet Lomp sai kodu lähedal juhtunud õnnetusest teada siis, kui kella kaheksa paiku helistas talle üks tuttav, kes küsis, kas liiklusõnnetus võib ka tema tööleminekut häirida. Lomp ise kuulis õnnetusest hommikustest uudistest ning ohuteavitus jõudis tema telefoni kella üheksa ajal, kui ta oli juba tööle jõudnud.

Siseministeeriumi nõunik Kadi Luht-Kallas tunnistas ETV-le, et kella seitsme ja kaheksa vahel juhtunud õnnetuse kohta saadeti ohuteavitus välja kell 9.40. «Järgmine kord oleme targemad ja osavamad. Tähelepanek on ka see, et tuleb õppida hästi lühidalt kirjutama. Seekordne sõnum oli liiga pikk,» tõdes ta.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255