18.03.2020 Kolmapäev

Pensionärid võivad saada oma kellaajad poeskäikudeks

Tallinna linnavõimu kinnitusel peavad nad läbirääkimisi kaupmeestega, et selgitada, kas on võimalik rakendada süsteemi, mille järgi oleks eakatel inimestel poes käimiseks oma kindlad ajad.

Pensionäridele võidakse kehtestada poekellaajad.
Pensionäridele võidakse kehtestada poekellaajad. Foto: Pixabay

 Tallinna linnapea Mihhail Kõlvarti sõnul tuleb eakaid inimesi koroonaviirusesse nakatumise eest kaitsta.

Samas on konkreetne probleem -  kui me seda (poes käimist kindlatel kellaaegadel - BNS) tagame pensionäridele, siis mida me teeme teiste inimestega. Et kas turvamehed ei lase teisi inimesi kauplustesse sisse? See omakorda tekitaks negatiivseid emotsioone," arutles Kõlvart kolmapäeval linnavalitsuse pressibriifil. 

Tema sõnul otsustas linnavalitsus, et püütakse seda teemat arendada ja seda sellisel viisil, et kaubandusketid analüüsivad, kuidas see oleks tehniliselt võimalik.

Seejärel teeme juba ühiselt teatavaks, et mingitel aegadel on poodidesse oodatud just pensionärid," ütles Kõlvart, lisades, et praegu sellist otsust veel pole. 

Eesti Kaupmeeste Liidu tegevjuhi Nele Peili sõnul on oluline, et inimesed oleksid teadlikud.

Samas pole kindlasti mõistlik teha seda kõikides kauplustes üle Eesti, vaid leida need kohad, kus sellist taktikat saab rakendada. Ja kindlasti ei ole mõistlik hakata kedagi poest ära ajama, kui ta on juhtunud väisama kauplust ajal, kui seal on ka eakad," rääkis Peil.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!