25.08.2023 Reede

Päevalehed soovitavad Kaja Kallasel tagasi astuda

Eesti suuremad päevalehed leiavad oma tänastes juhtkirjades, et Kaja Kallase aeg peaministrina on läbi ja ta peaks tagasi astuma.

Kaja Kallas, peaminister
Kaja Kallas, peaminister Foto: valitsus.ee

Eesti Päevaleht märgib, et Kaja Kallas lasku end taandada. "Kasvõi selleks, et valusa kogemuse võrra rikkamana Eesti riigi valitsusjuhi kohal võib-olla jätkata. Ja võib-olla ka mitte," kirjutab leht.

Lehe hinnangul võiks peaminister võtta silmakirjalikkuse eest vastutuse. "Kaja Kallas peaks esitama tagasiastumispalve," kirjutab leht, kuid möönab samas, et see ei tähenda tingimata ametist lahkumist. "Rahvasaadikud saaksid talle uue mandaadi anda - juhul kui peavad möödalaskmist piisavalt tühiseks. Paraku oleks selliseski sammus märgatav hulk künismi," nentis leht.

Postimehe juhtkiri ütleb, et "Kallase aeg on läbi". "Kahjuks pole Kaja Kallas kasutanud võimalusi anda ajakirjandusele häid seletusi. Vastupidi, oleme pressikonverentsil kuulnud loogilisi vastuolusid täis juttu. Lisaks on peaminister öelnud, et ei ole teinud midagi valesti ega saa aru, milles teda süüdistatakse, ning oleks väga tänulik, kui keegi selgitaks," märkis leht.

Leht sedastas, et lisaks tegevustele, mis on kas lõppenud või mitte lõppenud või lõppevad varsti, hämas Kaja Kallas pressikonverentsil Venemaaga äri teinud ettevõtete omandisuhtest rääkides ning ilmselgelt ärritunud peaminister keeldus pressikonverentsil vastamast küsimustele, mis puudutavad tema abikaasa äritegevust.

Niisiis, vastuseid me kolmapäeval ega neljapäeval ei kuulnud. Pole põhjust arvata, et kuuleksime neid laupäeval või pühapäeval. Seega annab Postimees peaministrile sõbraliku soovituse hakata juba täna pakkima ning pääseda lahkumisest veelgi suurema häbiga tulevikus,

leiab juhtkiri.

Õhtuleht kirjutab juhtkirjas, et oma abikaasa Venemaa-suunaliste ärihuvidega viimase aja ühte suuremasse skandaali sattunud peaminister Kaja Kallas "sipleb nagu kala võrgus" ja "mässib end paraku iga keeruga üha rohkem sisse".

Õhtuleht soovitab Kaja Kallasel vabandada."Kiire vabanduse palumine ja kohene ärisidemete katkestamine - nagu tegi kaudselt sarnases olukorras Briti peaminister Rishi Sunak - andnuks märksa parema tulemuse," leiab leht.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!