19.02.2021 Reede

Läänemets: õpetajatele ja lapsevanematele tehtud kahjud tuleb hüvitada

Sotsiaaldemokraatliku erakonna (SDE) aseesimehe Lauri Läänemets leiab, et valitsuse poolt neljapäeval kehtestatud piirangutega tuleb ka õpetajatele ja lapsevanematele kahjud hüvitada.

Lauri Läänemets, SDE aseesimees
Lauri Läänemets, SDE aseesimees Foto: SDE

On vastuvõetamatu, et valitsus näeb kehtestatud piirangute puhul kannataja rollis vaid ettevõtjaid kellele kahjud hüvitatakse. Õpetajad, lapsed ja lapsevanemad ei peaks valitsuse aeglase reageerimise ja nõrka reeglite täitmise kontrolli kinni maksma. See tuleb samamoodi kannatajatele nii suurema vaba aja kui ka rahaga hüvitada,

märkis ta.

"Mina ja kümned tuhanded inimesed ootame peaminister Kaja Kallaselt inimestest hoolimist nagu ta ametisse astudes lubas. Tervist tuleb kaitsta, kuid sellega ei tohi juurde luua uut ebavõrdsust ja ebaõiglust, see vähendab valmisolekut piirangutest kinni pidada," ütles Läänemets.

Läänemets märkis, et kui keegi peab piirangute tõttu kahju kannatama, siis ei tohi see jääda vaid tema õlgadele ning peab seda ühiskonnana koos kandma. "Kui koolide osas ei suudeta kasutusele võtta paremaid või nutikamaid meetmeid ja kehtestatakse sisuliselt lauspiirangud, tuleb anda peredele võimalus olla lapse jaoks olemas ja täita koduse õpetaja rolli. Selleks tuleks teha täiendused töölepingu- ja haridusseadustesse, et kohustusliku distantsõppe korral peab tööandja võimaldama tööaja arvelt vanematel tegeleda alaealiste laste õppimise toetamisega," ütles Läänemets.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes