06.04.2020 Esmaspäev

Korteriühistud elanikele: ärge jätke koli prügikastide kõrvale!

Eriolukorras sunnitud kodusolek on korteriomanike kevadkoristusele tõeliselt suure hoo andnud, kuid kuna mitmel pool Eestis on jäätmejaamas jäätmete vastuvõtt peatatud, tuuakse mittevajalik kraam lihtsalt hoovi või prügikasti kõrvale. Eesti Korteriühistute Liit palub aga tungivalt seda mitte teha.

Eesti Korteriühistute Liit palub kevadkoristusel ikka mõistlikuks jääda ning asjad korteris ära sorteerida ning kokku tõsta ja need eriolukorra lõppedes jäätmejaama viia.
Eesti Korteriühistute Liit palub kevadkoristusel ikka mõistlikuks jääda ning asjad korteris ära sorteerida ning kokku tõsta ja need eriolukorra lõppedes jäätmejaama viia. Foto: Pixabay
Koristatakse hoogsalt nii tubades kui ka keldrites. Kuna jäätmejaama aga ajutiselt viia ei saa, siis vanad mööblitükid, rõivad ja muu, mis koristuse käigus on üle jäänud, visatakse aga lihtsalt prügikasti kõrvale või jäetakse hoovile, kus need tuulega laiali lendavad või satuvad näriliste jt saagiks. Hoopis hulluks läheb aga asi siis, kui prügikasti kõrvale jäetakse ka värvijääke ja muid kemikaale, mis on ohtlikud jäätmed ja võivad raske õnnetuse kaasa tuua,” rääkis Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse liige Dagmar Mattiisen.

Eesti Korteriühistute Liit palub kevadkoristusel ikka mõistlikuks jääda ning asjad korteris ära sorteerida ning kokku tõsta ja need eriolukorra lõppedes jäätmejaama viia.

Ka olmeprügi tuleks võimalusel korralikult sorteerida, juba täna pakuvad paljud korteriühistud selleks eraldi konteinereid. Kindlasti tuleb aga igal elanikul endal jälgida, et üheliigiline prügi ikka õiges konteineris maanduks,” pani Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse esimees Andres Jaadla korteriomanikele südamele.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes