08.11.2021 Esmaspäev

Haigekassa: arstide arsenal täieneb nelja-viie koroonaravimiga

Haigekassa ravimite ja meditsiiniseadmete osakonna juhataja Erki Laidmäe sõnul tahab Eesti osaleda uue, riskirühmadele mõeldud koroonaravimi ühises hankes, aga nende heakskiit Euroopa ravimiametis võtab veel aega, mistõttu saab esialgu loota vaid vaktsineerimise peale, kirjutab ERR. 

Eesti tahab osaleda koroonaravimi hankes.
Eesti tahab osaleda koroonaravimi hankes. Foto: pixabay

Laidmäe kinnitusel hakkab turule tulema mitmeid selliseid ravimeid, mis on mõeldud raviks enne haiglat.

Seni oleme ostnud ravimeid, mida saab kasutada haiglas, patsientidel, kes on juba niivõrd kehva seisu sattunud, et nad on haiglasse viidud. Nüüd aga tuleb turule eelkõige esmatasandile mõeldud ravimeid,

ütles ta.

"Kui nüüd rääkida MSD ravimist, siis eellepingu sõlmimist meil plaanis ei ole, aga meil on plaanis osaleda Euroopa Komisjoni korraldatavas ühishankes selle ravimi saamiseks. Me oleme oma huvist juba Euroopa Komisjonile teada andnud ja oleme teatanud ka esialgsed kogused, mille vastu huvi oleks. Nii et me kindlasti oleme selle ravimi hankimisest huvitatud," ütles Laidmäe.

"Tuleb aru saada, et see ravim on mõeldud riskirühma patsientidele, mitte kõikidele. Kõige tähtsam on, et kellelegi ei jääks vale muljet, et nüüd ei ole vaktsineerida vaja. Jätkuvalt on kõige efektiivsem moodus haiguse ärahoidmiseks vaktsineerimine. Aga kui haigus siiski diagnoositakse ja inimene kuulub riskigruppi, on näiteks halvasti toimiva immuunsüsteemiga, tugevalt ülekaaluline või mingite raskete kaasuvate haigustega, oleks mõistlik anda talle just seda tüüpi ravimit," märkis ta.

Laidmäe sõnul on koguseid äärmiselt keeruline prognoosida, kuid esialgu on Eesti tellinud ära umbes 10 000 patsiendi ravikuuri ning ühe patsiendi ravi võib jääda suurusjärku 600 eurot.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!