10.11.2020 Teisipäev

Elagu raamatupidajad!

Iga aasta 10. novembril tähistavad raamatupidajad kuuluvust selle ala esindajate hulka – just täna peetakse rahvusvahelist raamatupidamise päeva.

Täna on raamatupidajate päev.
Täna on raamatupidajate päev. Foto: pixabay

Ajakirja RUP toimetus soovib kõigile raamatupidajatele südamest õnne ja jõudu ning tarkust astuda kindlalt sellel olulisel teel!

Selle tähtpäeva pidamise kuupäev valiti selle järgi, et 10. novembril 1494. aastal avaldati Veneetsias Luca Pacioli raamat “Kõik, mis käsitleb aritmeetikat, geomeetriat ja proportsiooni” (“Summa de Arithmetica, Geometria, Proportioni et Proportionalita”), mille ühes peatükis, mis kandis nime “Arvepidamisest ja üleskirjutamisest”, kirjeldati üksikasjalikult Veneetsia raamatupidamislikku arvestust. Raamatust sai esimene trükitöö kahekordse arvepidamise meetodist, kus kirjeldati suuremat osa arvestustsüklist selle protsessi tänapäevases arusaamas.  Pacioli raamatus oli mainitud ka žurnaalorderite ja raamatupidamisarvestuse registrite kasutamist ning samuti tark tähelepanek selle kohta, et teenistuja ei saa rahulikult magama heita, enne kui deebet klapib kreeditiga. Luca Paciolit peetakse „raamatupidamise isaks“, kuigi ta ei olnud ei raamatupidamissüsteemi leiutaja ega selle väljatöötaja. Tema pani kirja need meetodid, millest juhindusid oma töös Veneetsia kauplejad Itaalias renessansiajastul.

Pacioli tähelepanek rahulikust magamaminekust sobib igati ka tänapäeva. Et teil jätkuks õnne ja rahulikku und!

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!