08.07.2024 Esmaspäev

Uuenesid noortelaagri juhataja ja kasvataja kvalifikatsiooninõuded

Tänasest jõustub haridus- ja teadusministri määrus, millega uuendatakse noorte püsi- ja projektlaagri juhataja ja kasvataja kvalifikatsiooninõudeid.

Laagri juhatajate ja kasvatajate kvalifikatsiooninõuded uuenesid.
Laagri juhatajate ja kasvatajate kvalifikatsiooninõuded uuenesid. Foto: pexels

Noortelaagri juhatajana või kasvatajana töötamiseks on jätkuvalt vajalik noorsootöö valdkonna vastava taseme kutse või osakutse, kuid järgmisest aastast peab kõigil olema läbitud ka esmaabikoolitus.

Ministeeriumi noorte- ja andepoliitika osakonna nõuniku Martti Martinsoni sõnul hakkab kohustus, et kõigil laagrikasvatajatel ja juhatajatel peab olema esmaabiandja koolituse või täienduskoolituse läbimist tõendav tunnistus, kehtima 1. veebruarist 2025.

„Enne 2024. aastat välja antud kutsetunnistused loetakse uutele kvalifikatsiooninõuetele vastavaks kehtivusaja lõpuni - nende omanikud ei pea taotlema uut täis- või osakutset enne, kui kutsetunnistuse kehtivus lõpeb. Küll aga tuleb jälgida, et laagri juhatajatel ja kasvatajatel ei oleks esmaabikoolituse läbimisest möödas rohkem kui 3 aastat,“ sõnas Martinson. 

Määruse uuendamise ajendiks olid tänavu kehtima hakanud noorsootöö valdkonna kutsestandardid, millega muudeti ka kutsetasemeid ja -nimetusi. Kui seni oli määruses noorsootöö valdkonna 7. taseme kutse loetletud üksnes laagri juhataja kvalifikatsiooninõudena, siis nüüd täpsustatakse ka, et selle taseme kutse omanikul on õigus töötada noortelaagris nii juhataja kui kasvatajana. Info noorsootöö valdkonna kutsete taotlemise kohta on kättesaadav Eesti Noorsootöötajate Kogu veebilehel. Kutseid väljastab Eesti Noorsootöötajate Kogu, samuti on võimalik kutset omandada neljal noorsootöö õppekaval Tallinna Ülikoolis ja Tartu Ülikoolis.

Haridus- ja teadusministeerium juhib tähelepanu, et lisaks määruses loetletud kvalifikatsiooninõuetele vastavuse kontrollimisele peavad noortelaagrite pidajad kõikide laagris lastega kokku puutuvate isikute osas kontrollima ka lastekaitseseaduse §-s 20 sätestatud lastega töötamise piirangute puudumist. Seda on võimalik teha justiitsministeeriumi veebilehel.  

Määrus “Noorte püsi- ja projektlaagri juhataja ja kasvataja kvalifikatsiooninõuded ning neile vastavuse tõendamise kord” on leitav Riigi Teatajast

banner right tookuulutus

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255