02.06.2020 Teisipäev

Tervislikud töökohad peatavad pandeemia ja vähendavad koormust

Seoses COVID-19 ülemaailmse pandeemiaga on Euroopa Tööohutuse ja Töötervishoiu Agentuur (EU-OSHA) loonud oma kodulehele eraldi teemalehe Tervislikud töökohad peatavad pandeemia.

Sundasendid, korduvliigutused ja raskuste tõstmine või teisaldamine – kõik need väga tavalised töökoha ohutegurid, mis võivad põhjustada luu- ja lihaskonna vaevusi.
Sundasendid, korduvliigutused ja raskuste tõstmine või teisaldamine – kõik need väga tavalised töökoha ohutegurid, mis võivad põhjustada luu- ja lihaskonna vaevusi. Foto: pixabay

Viimastel kuudel nähtu ja läbikogetu oli ühiskonna ja ettevõtete jaoks lähiajaloo suurimaid proovikive. Olukord pole veel kaugeltki läbi, kuid saame kiiremini väljuda siis, kui teeme koostööd haiguse leviku tõkestamiseks ning tagame ohutu ja tervisliku töökeskkonna nii tavapärasesse töökeskkonda naasjatele kui kaugtöötajatele. Veebilehelt leiate materjale, millele töökeskkonnas tähelepanu pöörata, seal on linke olulistele teemadele, Napo filme ning erinevate riikide koostatud juhendmaterjale eri keeltes.  Näiteks on seal ka eesti keeles juhendmaterjal „COVID-19: tagasi tööle. Töökohtade ümberkorraldamine ja töötajate kaitse“, kus selgitatakse, mida saab töökohal teha, et peatada pandeemia ja kaitsta töötajaid.  

Sügisel algab Eestis EU-OSHA kampaania „Tervislikud töökohad vähendavad koormust“, mis kestab kolm aastat. 2020.-2022. aastal toimuv kampaania keskendub tööga seotud luu- ja lihaskonna vaevustele. Luu- ja lihaskonna vaevused on endiselt sagedaim tööga seotud terviseprobleem Euroopas. Sundasendid, korduvliigutused ja raskuste tõstmine või teisaldamine – kõik need väga tavalised töökoha ohutegurid, mis võivad põhjustada luu- ja lihaskonna vaevusi. Kampaania juhib tähelepanu sellele, kuidas ennetada luu- ja lihaskonna vaevusi, et hoida ära nendest tingitud haigusi ja õnnetusi, jagab juhendmaterjale ja loob võimaluse kogemuste vahetamiseks kampaania käigus toimuvatel üritustel. 

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!