05.09.2023 Teisipäev

Tervisekassa meenutab haiguslehtede hüvitamise korda

Alates 1. juulist taastati haiguslehtede hüvitamise koroonaeelne kord ehk haigushüvitist makstakse töötajale teise päeva asemel taas neljandast päevast. 

Selleks, et töövõimetushüvitist saada, peavad tervisekassal olema inimese õiged arvelduskonto andmed.
Selleks, et töövõimetushüvitist saada, peavad tervisekassal olema inimese õiged arvelduskonto andmed. Foto: pixabay

Haigushüvitist makstakse töövõimetuslehe alusel ravikindlustatud inimesele, kes on haigestumise tõttu ajutiselt töölt eemal.

 "Tuletame kõigile meelde, et lähtuvalt valitsuse otsusest on alates 1. juulist 2023 esmase haiguslehe väljastamisel kolm esimest päeva töötaja omavastutus. Tööandja maksab hüvitist neljandast kaheksanda päevani ja alates üheksandast haiguspäevast maksab hüvitist tervisekassa," nentis tervisekassa töövõimetushüvitiste teenusejuht Lea Kalda.  

Lisaks rõhutab Kalda, et hooldushüvitise kord ei muutu. Hoolduslehti hüvitatakse alates hoolduslehe esimesest päevast kõigile ravikindlustatud inimestele, kes põetavad haiget last või oma perekonnaliiget. 

Selleks, et töövõimetushüvitist saada, peavad tervisekassal olema inimese õiged arvelduskonto andmed. Andmeid saab mugavalt kontrollida ja lisada riigiportaali eesti.ee e-teenuses "Tervis ja retseptid". Teine võimalus on saata tervisekassale digitaalselt allkirjastatud konto muutmise avaldus aadressile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.. Posti teel saab tervisekassale avalduse saata aadressile Lastekodu 48, Tallinn 10113. 

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!