21.10.2019 Esmaspäev

Kuidas vältida tööstressi (video)

Tööstressi võib esineda igas ametis ning selle hulk on viimaste aastakümnete jooksul mitmekordistunud. Tööstress ilmneb, kui ei suudeta toime tulla töökeskkonna esitatud nõudmistega, töötajal on vähene kontroll oma töötamise üle, vähene tugi või hirmud ja eelarvamused, millega ei osata teadlikult tegeleda.
Kuidas vältida tööstressi
Kuidas vältida tööstressi Foto: Pixels

Stress pole alati halb – väike kogus stressi aitab meil püsida energilise ja fokusseerituna, vältida vigu ja olla valvas õnnetuste ärahoidmisel.

Kui aga ülemäärane stressitase on pikaajaline, hakkab ilmnema stressi negatiivne toime: töörõõm kaob, ilmnevad erinevad kehalise tervise ja psüühilised häired.

Tööinspektsioonil on valminud viis tööstressi eri aspekte käsitlevat videot. Räägime klipides stressi olemusest ja pakume ka lahendusi. Mis sümptomite põhjal saab ära tunda stressi? Mille poolest on erinev õpetaja stress? Kuidas aidata stressis kolleegi? Kuidas säilitada enda töövõimet? Vaata ja saad teada!

Tööstressiga seotud ka palju teisi tegureid, nendega on võimalik pikemalt tutvuda Psühhosotsiaalsete ohutegurite alamlehtedel.

Lisaks on tööstressiga seotud ka palju teisi tegureid, nendega on võimalik pikemalt tutvuda Psühhosotsiaalsete ohutegurite alamlehtedel.

 

 

 

 

 

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes