06.02.2020 Neljapäev

Kokkulepped tagavad ohutuse

Mis juhtus?

Tööohutuseks on vaja kokkuleppeid.
Tööohutuseks on vaja kokkuleppeid. Foto: Unsplash


Tarnija täitis kaubandusettevõtte lao riiuleid enda ettevõtte toodetega. Kaubandusettevõtte töötaja läks samal ajal laost tooteid võtma. Nii tarnija kui ka kaubandusettevõtte töötajad olid kaupu ebakorrapäraselt ladustanud ja omavoliliselt liigutanud. Seetõttu pidi töötaja riiulitevahelisel käiguteel riiulitel ja maas olevatest kastidest mööda põikama, kuid riivas selle käigus siiski ühte kõrgel asuvat kasti, mis seejärel töötajale pähe kukkus. Kannatanu sai peapõrutuse ning pidi peavalude ja halva ensetunde tõttu mitu päeva töölt eemal viibima.

Miks juhtus?

Laos ei oleks tohtinud tooteid ladustada nii, et käiguteedel ja riiulitel on esemeid, mis liikumist ja tööülesannete täitmist raskendavad ja takistavad. Tööandja ei olnud ettevõttes rakendanud sisekontrolli, mille tulemusel oleks pidanud selguma, et kõikides töökohatades ei ole töötajate ohutus tagatud. Tööandjal tuleb tagada, et töökoht, see tähendab, et kõik alad, milles töötajad tööd teevad või peavad töö tegemiseks läbima, on kujundatud ja sisustatud nii, et tööõnnetused ja tervisekahjustused on välditud ning säilitatakse töötaja töövõime ja heaolu. Seda ka juhul, kui töökohas tegutsevad teise ettevõtte, antud juhul tarnepartneri töötajad. Tööandjatel on mõistlik ja vajalik töökorralduse ja ohutusreeglite osas kokku leppida, et kummagi töötajad viga ei saaks.

TRK 2021 300x255 ee new 2021

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes