18.11.2022 Reede

Riigi toetusega saavad eestlased üle ilma põnevaid projekte ellu viia

Välisministeeriumi ja Integratsiooni Sihtasutuse koostöös korraldatud taotlusvooru tulemusena saab toetust 25 eesti väliskogukondade omaalgatuslikku projekti, mis tugevdavad välismaal asuva eestlaskonna sidemeid Eestiga, aitavad kaasa üleilmsete eestlaste eesti identiteedi säilimisele ning suurendavad Eestis teadlikkust diasporaa tegevustest.

Toetuse maksimaalne summa oli 5000 eurot taotluse kohta.
Toetuse maksimaalne summa oli 5000 eurot taotluse kohta. Foto: pixabay

„Taotlusvoorust toetasime tegevusi, mis suurendavad ühtekuuluvustunnet Eesti ja väliseesti kogukondade vahel, näiteks väliseesti kultuuri-, äri- ja teadusprojektid või erinevad üritused. Lisaks oli võimalik toetust saada algatustele, mis on suunatud Eesti elanike teadlikkuse tõstmisele diasporaa tegevustest,“ ütles Integratsiooni Sihtasutuse rahvuskaaslaste nõustamisteenuse valdkonnajuht Kaire Cocker. „Toetuste määramisel oli prioriteediks noortele suunatud ja noorte osalusel toimuvad tegevused,“ lisas Kaire Cocker.

Taotlusvooru eelarve oli kokku 64 779 eurot. Toetuse maksimaalne summa oli 5000 eurot taotluse kohta. Kokku hinnati 33 projekti, millest 25 said toetuse. Toetatud projektide tegevusi viiakse läbi vähemalt 11 riigis, Soomest kuni Austraaliani.

„Taotlusvoorust eraldatud toetuse abiga jätkatakse näiteks Eesti diasporaa tutvustamisega üleilma Eestis ja välisriikides juba tuttavaks saanud dokumentaalsarja kaudu „Piirideta põlvkond“. Belgias korraldatakse EV105 noorte kunstinäitust, Stockholmi Eesti Segakoori 20. sünnipäeva auks toimuvad kontsert ja juubelivastuvõtt ning Leedus viiakse läbi foorum „Rännak eestluses meil ja mujal“. Austraalias Point Wolstongraftis toimub Sõrve lastelaager, Soomes korraldatakse noortepäev ja tutvustatakse Eesti lastekirjandust Latokartano lasteringi eesti lastele ning Saksamaal Erfurtis toimub teatripäev lastele," kommenteeris Integratsiooni Sihtasutuse rahvuskaaslaste nõustamisteenuse valdkonnajuht Kaire Cocker. «Ühest juba toimunud projektist õnnestus ka minul osa võtta ning oma silmadega näha, kuidas VAT teatri New Yorgi Eesti majas antud etendused ja lastele läbi viidud osalustöötoad tõid eestlaste kogukonna kokku, et üheskoos nautida eesti kultuuri ja keelt ning tunda ennast Eestile lähemal,“ lisas Kaire Cocker.

Eesti väliskogukondade omaalgatuslike projektide taotlusvooru rahastab välisministeerium.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!