29.11.2022 Teisipäev

PRIA kinnitas tänavused otsetoetuste ühikumäärad

Täna kinnitas põllumajanduse registrite ja informatsiooni amet (PRIA) 2022. aastal makstavate otsetoetuste ühikumäärad. 

Toetuste väljamaksmisega on planeeritud alustada järgmisel nädalal ning toetused makstakse toetusesaajatele välja hiljemalt jõuludeks.
Toetuste väljamaksmisega on planeeritud alustada järgmisel nädalal ning toetused makstakse toetusesaajatele välja hiljemalt jõuludeks. Foto: pixabay

Toetuste väljamaksmisega on planeeritud alustada järgmisel nädalal ning toetused makstakse toetusesaajatele välja hiljemalt jõuludeks, teatas PRIA.

Ühtse pindalatoetuse ühikumääraks seadis amet 131,95 eurot hektari kohta, kliimat ja keskkonda säästvate põllumajandustavade toetuseks ehk rohestamiseks 60,13 eurot hektari kohta, noore põllumajandustootja pindalapõhine toetuseks 65,97 eurot hektari kohta ning puu- ja köögivilja kasvatamise otsetoetuseks 333,92 eurot hektari kohta.

Piimalehma kasvatamise otsetoetuseks määrati 226,52 eurot looma kohta, Saaremaal, Hiiumaal, Muhus, Kihnus ja Ruhnus aga 198,35 eurot looma kohta. Ute ja kitse otsetoetuse ühikumääraks sai 18,47 eurot looma kohta.

Ühikumäärad arvestas PRIA välja lähtudes taotletud ühikute hulgast, läbiviidud kontrollide tulemustest ja toetusteks eraldatud eelarvetest. Otsetoetuste eelarve on tänavu üle 193,5 miljoni euro.

Andmeid enda toetuse laekumise kohta saab taotleja vaadata ameti e-keskkonnas pärast PRIA-poolset maksekorralduse kinnitamist.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!