23.01.2019 Kolmapäev

MKM ei plaani gaasikütusel veoautode soetamist esialgu toetada

Majandus- ja kommunikatsiooministeerium (MKM) ei plaani esialgu eraldi toetada gaasiveoautode soetamist, ent ei välista vajaduse tekkimisel seesuguse skeemi loomist tulevikus.

"Käesoleval hetkel ei ole gaasi veoautode ostmiseks toetusskeeme välja töötatud," kirjutas MKM-i kantsler Ando Leppiman gaasiveokite ostutoetusest huvitatud ettevõttele, ent märkis, et tulevikus, kui ministeerium näeb, et Euroopa Liidu kui ka riiklikul tasandil vastu võetud eesmärkide täitmiseks on tarvilik ületada turutõrge just riigi sekkumisega, astub ministeerium vajalikke samme.

MKM-i poole pöördus detsembris veofirma Ralgemar, mis andis teada, et on otsustanud enda veokiparki soetada biokütusel ehk suru- ja vedelgaasil liikuvaid veokeid, ajendatuna üleüldisest suundumusest transpordisektoris ning Pariisi kliimaleppest. Seetõttu soovis firma teada, kas Eesti plaanib sarnaselt näiteks Saksamaale toetada gaasiveokite soetamist.

Leppiman lisas vastuskirjas, et MKM hindab kõrgelt turuosaliste ideid ning tähelepanekuid, kuidas transpordivaldkonnas toimuvate muudatustega võimalikult sujuvalt kaasa minna. "MKM võtab arvesse turuosaliste ettepanekuid uute meetmete ja toetusskeemide väljatöötamisel," seisab vastuses.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!