13.07.2021 Teisipäev

Kultuurikorraldajad saavad riigilt üle 4,9 miljoni kriisiabi

Kultuuriminister Anneli Ott allkirjastas käskkirja, millega antakse 106 era- ja kohaliku omavalitsuse kultuurikorraldajale üle 4,9 miljoni euro eest kriisiabi teenuse, toote, äriprotsessi või ärimudeli ümberkorraldamiseks. 

Ministri sõnul oli huvi vooru vastu oli suur ning seetõttu suurendati vooru eelarvet ligi 773 000 euro võrra.
Ministri sõnul oli huvi vooru vastu oli suur ning seetõttu suurendati vooru eelarvet ligi 773 000 euro võrra. Foto: pixabay

Meetme eesmärk oli taastada kultuurikorraldajate ja neile tugiteenuse pakkujate pikaajaline elujõulisus ning seeläbi tagada kultuuri kättesaadavus, teatas kultuuriministeerium.

"See vajalik toetus aitab kultuurikorraldajatel pakkuda inimestele elamusi ka võimalike piirangute kontekstis – toetasime muuhulgas virtuaalreaalsuse funktsioonidega stuudiote loomist, etenduste ja kontsertide otseülekannete edastuseks ja salvestuseks video- ja helitehnika soetamist ja kontaktivaba piletimüügi- ja läbipääsusüsteemide arendamist," märkis kultuuriminister Anneli Ott.

Ministri sõnul oli huvi vooru vastu oli suur ning seetõttu suurendati vooru eelarvet ligi 773 000 euro võrra.

Hinnati piirangute mõju ulatust kultuurikorraldaja tegevusele; ümberkorralduse läbimõeldust, sealhulgas ajakava realistlikkust, põhjendatust ja mõju kultuurikorraldaja pikaajalisele elujõulisusele; eelarve realistlikkust, kuluefektiivsust, kuluartiklite põhjendatust ning kultuurikorraldaja senist kogemust ja haldusvõimekust ning suutlikkust tegevusi ellu viia. 

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!