06.09.2021 Esmaspäev

EAS toetab taas ettevõtteid rahvusvahelise eksperdi kaasamisel

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) avab täna uue kandideerimisvooru teenusele, mille abil saavad ettevõtted kaasata rahvusvahelise kogemusega ekspordi ja tootearenduse eksperte.

Eksperdid toovad ettevõttesse teadmisi turgude ja trendide kohta ning abistavad toodete arendamisel ja disainimisel.
Eksperdid toovad ettevõttesse teadmisi turgude ja trendide kohta ning abistavad toodete arendamisel ja disainimisel. Foto: pixabay

Eksperdid toovad ettevõttesse teadmisi turgude ja trendide kohta ning abistavad toodete arendamisel ja disainimisel, et need oleksid konkreetsele sihtturule sobilikud, teatas EAS. 

EAS-i ettevõtluse ja innovatsiooni keskuse juhi Mihkel Tammo sõnul pakub rahvusvaheliste ekspertide kaasamise teenus rohkelt võimalusi oma ettevõtte parendamiseks ning konkurentsivõimelisemaks muutmiseks, et seeläbi ekspordimüüki kasvatada. 

See on hea võimalus kuulda nõuandeid kelleltki "väljastpoolt maja", kes näeb hoopis teist pilti. Eesti ettevõtetel on võimalik kaasata eksperte kogu maailmast – võimalik on leida endale täpselt selline professionaal, kes tunneb ettevõtte valdkonda ja oskab anda nõu vastavalt selle spetsiifikale,

selgitas Tammo.

"Meie senine kogemus näitab, et ei ole mõistlik võtta esimest ettejuhtuvat eksperti, vaid mõelda põhjalikult läbi – mida ettevõttel on vaja teha on ning mis oskuste ja profiiliga inimene kõige paremini ettevõtte arenguvajadustele vastaks," lisas Tammo ning rõhutas ka, et ettevõttel peab olema aega eksperdiga tegeleda, sest ekspert üksinda ettevõttes tööd ära ei tee. Oluline on koostöö.

EAS-i rahvusvaheliste ekspertide kaasamise programm maandab riske, teeb spetsiifiliste teadmistega eksperdi kaasamise ettevõtte jaoks lihtsamaks ning võimaldab säästa eksperdi otsimisele kuluvat aega.

Rootsi, Norra, Saksamaa, Hiina ja Araabia Ühendemiraatide turu jaoks aitab ettevõttel eksperdi leida EAS koos oma partneritega. Juhul, kui ettevõttel on juba olemas sobiv ekspert, kelle abi soovitakse kasutada, on võimalik teenusesse siseneda ka oma eksperdiga, nii loetletud kui ka teiste sihtturgude puhul. Sellisel juhul on eksperdile kehtestatud kindlad nõuded.

Teenusesse kandideerimiseks tuleb täita ankeet, mis lisatakse teenuse lehele kandideerimise avamisel. Kandideerimisvoor kestab 1. detsembrini. 

Ettevõttel on võimalus kasutada eksperti kuni 12 kuud. EAS kompenseerib ettevõttele 50 protsenti eksperdi tasust, kuid mitte rohkem kui 10 000 eurot ühe eksperdi kohta. Teenust kaasrahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!