11.02.2022 Reede

Avanes Kesk-Läänemere koostööprojektide toetuse taotlemine

Eile avati Kesk-Läänemere programmi 2021–2027 esimene taotlusvoor, kuhu oodatakse Eesti, Soome, Ahvenamaa, Rootsi ja Läti partnerite vahelisi koostööprojekte, mis keskenduvad piiriüleses koostöös ühiste probleemide lahendamisele ning ühiste võimaluste leidmisele.

Kesk-Läänemere programm on Euroopa Liidu piiriülese koostöö programm.
Kesk-Läänemere programm on Euroopa Liidu piiriülese koostöö programm. Foto: pixabay

Kesk-Läänemere programm on Euroopa Liidu piiriülese koostöö programm. Programmi eelarve aastateks 2021–2027 on 118 miljonit eurot Euroopa Regionaalarengu Fondist (ERDF), teatas Riigi Tugiteenuste Keskus (RTK). Programmis saab taotleda toetust seitsme programmi eesmärgi täitmiseks. Eesmärgid on innovaatilise ettevõtluse, parandatud keskkonna- ja ressursikasutuse, kaasavama tööturu ja paremate avaliku teenuste valdkondades.

"Eesmärgid on selgelt püstitatud ja suur lihtsustuste hulk tagab seda, et projektide elluviimisel tõesti keskendume tulemustele, mitte detailidele. Julgen väita, et uus programm on uuel tasemel ja ma ootan et need ilusad ja lootust täis olevad sõnad muutuvad varsti reaalsuseks projektidele ja sekretariaadile," kommenteeris programmijuht Merike Niitepõld pressiteates. 

Programmi avamise nimel tegid koostööd mitmed liikmesriikide esindajad, kes kõik panustasid tagasiside ja ideedega, et programm täidaks piirkonna vajadusi ning oleks taotlejatele selge ja arusaadav. "Liikmesriikide ja regioonide esindajaid tänan südamest. Meil oli kogu aeg selge ühine eesmärk ning töö läks ladusalt ja kenasti," ütles Niitepõld.

Taotlusvoor on avatud 10. veebruarist kuni 31. märtsini. 

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!