17.03.2021 Kolmapäev

Algas maamajanduse investeeringutoetuse taotluste vastuvõtt

Tänasest kuni 31. märtsini on ettevõtjatel võimalik taotleda investeeringutoetust projektidele, mis aitavad mitmekesistada maapiirkondades majandustegevust väljaspool põllumajandustootmist.

Toetust on võimalik saada ehitise ehitamiseks või hoone parendamiseks, masinate ja seadmete soetamiseks ning paigaldamiseks, samuti ka rändkaupluse ja selle sisustuse soetamiseks.
Toetust on võimalik saada ehitise ehitamiseks või hoone parendamiseks, masinate ja seadmete soetamiseks ning paigaldamiseks, samuti ka rändkaupluse ja selle sisustuse soetamiseks. Foto: pixabay

Toetuse maksimaalne suurus ühe taotleja kohta on 150 000 eurot arengukava programmiperioodil kokku, teatas põllumajanduse registrite ja informatsiooni amet (PRIA). Taotluste esitamine toimub e-PRIA kaudu.

Toetuse eesmärk on läbi maaettevõtluse mitmekesistamise ning arendamise luua maapiirkondades eeldused uute töökohtade tekkeks väljaspool põllumajandussektorit.

Toetust saavad taotleda mikroettevõtjatest põllumajandustootjad, mittepõllumajandusliku ettevõtlusega tegelevad mikroettevõtjad ja avaliku sektori põllumajandusettevõtjad.

Toetust on võimalik saada ehitise ehitamiseks või hoone parendamiseks, masinate ja seadmete soetamiseks ning paigaldamiseks, samuti ka rändkaupluse ja selle sisustuse soetamiseks.

PRIA arengutoetuste osakonna teenuste juhi Kristel Võsu sõnul on alates käesolevast taotlusvoorust toetatav ka mittestatsionaarse masina, seadme või muu vajaliku sisseseade ostmine ja paigaldamine.

Toetuse määr mittepõllumajandusliku ettevõtlusega tegelevale mikroettevõtjale on kuni 40 protsenti ning põllumajandustootjale kuni 50 protsenti toetatava tegevuse abikõlbliku kulu maksumusest.

PRIA hindab kõiki taotlusi meetme määruses sätestatud hindamiskriteeriumide alusel ning koostab paremusjärjestused. Toetused määratakse nõuetekohastele ja vähemalt minimaalsed hindepunktid saanud taotlustele.

Kui selliste taotluste summa ületab vastava sihtgrupi eelarvet, määratakse toetused hindamisel saadud paremusjärjestuse alusel. Otsused kinnitab PRIA hiljemalt selle aasta 12. juuliks.

Taotlusvooru eelarve on kokku 14 miljonit eurot, millest 5,6 miljonit eurot on mõeldud põllumajandusettevõtjatele ning 8,4 miljonit eurot mittepõllumajanduslikele ettevõtjatele.See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.">

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!