21.03.2023 Teisipäev

Siseminister kõrvaldas Elmar Vaheri PPA juhi ametist

Siseminister Lauri Läänemets kõrvaldas kriminaaluurimise alla langenud politsei- ja piirivalveameti (PPA) juhi Elmar Vaheri ametist. 

Elmar Vaher, PPA peadirektor
Elmar Vaher, PPA peadirektor Foto: PPA

Läänemets allkirjastas käskkirja teenistusliku järelvalve algatamiseks, et hinnata viimase viie aasta jooksul politsei- ja piirivalveametis (PPA) tehtud personalitoimingute õiguspärasust.

Siseminister kõrvaldab Vaheri teenistusest ning nimetab PPA peadirektori kohustesse Egert Belitševi.  

Täna hommikul esitasid kaitsepolitsei ametnikud kelmuse kahtlustuse maksu- ja tolliameti tolliosakonna juhile Eerik Heldnale ning kelmusele kaasaaitamise kahtlustuse Elmar Vaherile.

Kahtlustuse kohaselt vormistati toona kaitseväes töötanud Eerik Heldna tema soovil ja Elmar Vaheri osalusel 2019. aasta aprillis näiliselt teenistusse politsei- ja piirivalveametis, et luua võimalused politsei eripensioni saamiseks nõutava 25-aastase politseiametniku staaži näilikuks täitumiseks.  

Tegemist on esialgse kahtlusega, mis võib menetluse kestel muutuda. Menetlust juhib riigiprokuratuur ning viib läbi kaitsepolitseiamet.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!