09.09.2021 Neljapäev

Prokuratuur taotleb Repsilt saadikupuutumatuse võtmist

Endise haridus- ja teadusministri ning Keskerakonna juhatuse liikme Mailis Repsi kriminaalasjas tähtajaks kaitsjatelt prokuratuuri taotlusi ei laekunud, mistõttu on prokuratuur tegemas ettevalmistusi Repsilt saadikupuutumatuse võtmiseks, edastas rahvusringhäälingu uudisteportaal.

Endise haridus- ja teadusministri Mailis Repsi kriminaalasjas sai aeg taotlusteks läbi neljapäeval.
Endise haridus- ja teadusministri Mailis Repsi kriminaalasjas sai aeg taotlusteks läbi neljapäeval. Foto: hm.ee

Peale kriminaalasja toimiku kaitsjatele tutvumiseks esitamist on neil kohtueelselt veel võimalik prokuratuurile taotlusi teha. Näiteks veel kellegi ülekuulamiseks või muude tõendite toimikusse lisamiseks.

Mailis Repsi kriminaalasjas sai aeg taotlusteks läbi neljapäeval. Prokuratuuri teatel Mailis Repsi kaitsjad tähtajaks taotlusi ei esitanud. Saabus vaid kannatajalt taotlus koos tsiviilhagiga, ütles prokuratuuri pressiesindaja.

Nimelt selgus teisipäeval, et haridus- ja teadusministeerium, milles Reps varasemalt ministrina töötas, on esitanud endise juhi vastu nõude. Ministeeriumi selles asjas esindav advokaadibüroo Ellex partner Marko Kairjak täpseid summasid ei maininud, viidates veel pooleli olevale kriminaalmenetlusele.

Kuivõrd Repsi kaitsjad avaldusi ei esitanud, on prokuratuur alustanud kriminaalasja kohtusse viimist. Kuna Reps on riigikogu liige, siis esmalt on vaja talt võtta saadikupuutumatus, et tema üle üldse saaks kohut mõista. Alustuseks tuleb prokuratuuril teha taotlus õiguskantslerile Repsilt immuniteedi ära võtmiseks.

Kui õiguskantsler puutumatuse äravõtmisega nõustub, peab ta tegema ettepaneku riigikogule, mille enamus peab ettepanekut toetama.

Teeme ettevalmistusi, et taotlus õiguskantslerile saata,

ütles Küngas.

Mailis Reps ise jäi jätkuvalt kättesaamatuks. Tema kaitsja, Levin advokaadibüroo partner Paul Keres ei soovinud Repsi kriminaalasja kommenteerida.

Möödunud aasta sügisel selgus, et toonane haridus- ja teadusminister Mailis Reps kasutas ministeeriumi vara ja tööjõudu enese pere huvides. Lisaks lasi ta oma sünnipäevapeo restoranis Mon Repos kinni maksta maksumaksjal. Asi tipnes ministri tagasiastumise ning kriminaalasjaga, mis pole veel kohtusse jõudnud.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!