22.10.2021 Reede

Õiguskantsler nõustus Mailis Repsilt saadikupuutumatuse äravõtmisega

Õiguskantsler Ülle Madise nõustus prokuratuuri taotlusega võtta riigikogu liikmelt, keskerakondlaselt  Mailis Repsilt ära saadikupuutumatus ning tegi vastava ettepaneku parlamendile, kirjutas ERR-i venekeelne portaal.

Mailis Reps, endine haridus- ja teadusminister
Mailis Reps, endine haridus- ja teadusminister Foto: Haridus- ja teadusministeerium

Madise soovib esitada ettekande Repsi saadikupuutumatuse äravõtmiseks 26. oktoobril.

Riigikogu liikmele ei saa esitada süüdistust enne, kui temalt on võetud saadikupuutumatus, selgitas riigiprokuratuuri esindaja Kairi Küngas. Prokuratuur saab menetlustoimingutega jätkata pärast seda, kui riigikogu on immuniteedi äravõtmise üle hääletanud ja selle kasuks otsustanud.

Kui immuniteet ära võetakse, siis saab koostada süüdistusakti ja esitada süüdistuse. Praegusel hetkel on seega keeruline hinnata, kas ja millal süüdistusakt kohtusse jõuab.

Möödunud aasta sügisel selgus, et toonane haridus- ja teadusminister Mailis Reps kasutas ministeeriumi vara ja tööjõudu enese pere huvides. Lisaks lasi ta oma sünnipäevapeo Mon Repos' restoranis kinni maksta maksumaksjal. Asi kulmineerus ministri tagasiastumise ning kriminaalasjaga.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!